Yeni Marvel oyunu, oyunseverleri heyecanlandırdı

Bu yeni başlık, sevilen Marvel karakterlerini bir araya getirerek, hayranlara kahramanlarını ve kötü adamlarını kontrol etme fırsatı sunuyor. Oyuncular, stratejik düşünmeyi ve takım çalışmasını ön plana çıkaran bu dinamik ortamda, Marvel evreninin zengin hikayelerine ve çatışmalarına dalacaklar. Marvel Rivals, karakter çeşitliliği ve derin oynanış mekanikleriyle, türünün hayranlarına unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

Marvel Games ve NetEase, Marvel Rivals adında Overwatch benzeri bir takım nişancı oyunu duyurdu. İsminden de anlaşılacağı gibi, oynanabilir karakterler Marvel Çoklu Evreni’nden seçilecek, Avengers, Guardians of the Galaxy ve X-Men üyeleri dahil olmak üzere.

Marvel Rivals, üçüncü şahıs perspektifinden oynanan 6’ya 6 takım tabanlı bir nişancı oyunu. Ücretsiz oynanabilen bu oyun, “sürekli gelişen bir evrende” geçiyor. Başka bir deyişle, yeni kahramanlar, kötü adamlar, haritalar ve meydan okumalar sunan bol miktarda mevsimsel güncelleme bekleyin.

Yeni Marvel oyunu, oyunseverleri heyecanlandırdı

Kahramanlar ve kötü adamlar söz konusu olduğunda, geliştiriciler oyunculara seçebilecekleri “geniş bir yelpazede” karakterler vaat ediyorlar, ancak alfa lansmanında kadro yaklaşık bir düzineyle sınırlı olacak. Erken test edenler, Spider-Man, Black Panther, Magneto, Magik ve sekiz veya dokuz daha fazla açıklanmamış karakter olarak oynayabilecekler. Geliştiriciler, Rocket Raccoon, Groot, Hulk ve Iron Man’in oynanabilir olacağını belirttiler, ancak alfa sürümünde kullanılabilir olacaklarını doğrulamadılar. Ekran görüntüleri Dr. Strange, Storm ve Scarlet Witch dahil diğer kahramanları gösteriyor. Görünüşe göre yaratıcılar tüm Marvel kadrosuna erişim sağladı. Bu, kelimenin tam anlamıyla 80,000’den fazla potansiyel oynanabilir karakter demek.

Takım tabanlı nişancı oyunları, haritalarıyla yaşar veya ölür. Geliştiriciler, alfa sürümünde kaç haritanın kullanılabilir olacağını söylemediler, ancak Asgard ve 2099 Tokyo’sunu ima ettiler. NetEase, bu ortamların yıkılabilir olacağını ve bazı kahramanların güçleriyle “araziyi yeniden şekillendirebileceğini” öne sürdü.

Hikaye, çeşitli Doctor Doom‘lar, birden fazla zaman çizgisi ve çarpışan evrenler etrafında dönüyor. Bu, tipik Marvel kozmik düzenbazlığı. Her halükarda, Secret Invasion TV şovundan daha iyi olması muhtemel. Yine de, alfa sürümü Mayıs ayında PC oyuncuları için kullanılabilir olacak. Konsol sürümü hakkında bir bilgi yok.

Bu hafta duyurulan tek büyük Marvel oyunu bu değil. Naughty Dog ve Visceral Games’in eski yazarı ve yaratıcı direktörü Amy Hennig, Marvel 1943: Hydra’nın Yükselişi adında hikaye odaklı bir aksiyon oyunu üzerinde çalışıyor. Bunu gelecek yıl oynayabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x